$599.00
The Zafra family of pendant lights brings a touch of luxury to modern lighting. Each fixture features integrated LED lighting with adjustable 3CCT (3000K–5000K) for the perfect ambiance. Crystal accents add just the right amount of sparkle, making Zafra a stunning centerpiece in any contemporary space.
| Weight | 6.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 190 × 8 × 55 cm |
| Mounting Type | Pendant |
| Physical Colour | Black |
| Watts | 56w |
| Colour Group | Black |
| Colour Temperature (CCT) | 3000k – Warm White, 4000k – Neutral, 5000k – Soft Daylight, Colour Selectable |
| Lumens | 2890lm |
| IP Rating | IP20 |
| Cord Length | 2000mm |
| Input Voltage | 240V |