$439.00
The Gina floor lamp effortlessly blends modern design with timeless elegance. Featuring a durable travertine base and graceful glass sphere shade, it is also available as a table lamp and comes in two stylish colourways—classic neutrals or bold hues.
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 25 × 31 cm |
| Mounting Type | Floor Lamp |
| Physical Colour | Beige Travertine Opal Matt, Black |
| Colour Group | Beige, Black, Matt, Opal |
| Watts | 25W |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter | 200mm |
| Input Voltage | 240V |