$249.00
The Figaro floor lamp looks attractive and elegant even when switched off. The lamp is the perfect decorative element featuring offset mouth-blown opal matt glass and a stable marble base. The central stem of the Figaro is available in either antique gold or black.
| Weight | 5.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 27 × 20 cm |
| Mounting Type | Floor Lamp |
| Physical Colour | Antique Gold Opal, Black |
| Colour Group | Black, Gold, Opal |
| Watts | 2 x 25W |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter | 240mm |
| Beam Angle | 27° |
| Input Voltage | 240V |