$31.95
The Stina wall light combines sleek design with coastal durability, available in both single and twin light options. Offered in a modern black or white finish, it features 3CCT selectable colour temperatures (2700K–4000K), integrated energy-efficient LED technology, and an IP65 rating—making it ideal for outdoor and seaside environments.
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 12 × 9 cm |
| Mounting Type | Exterior Wall Light |
| Physical Colour | Black, White |
| Colour Group | Black, White |
| Watts | 9w |
| Colour Temperature (CCT) | 2700K – Extra Warm White, 3000k – Warm White, 4000k – Neutral, Colour Selectable |
| IP Rating | IP65 |
| CRI | >90 |
| Input Voltage | 240V |