$259.00
The Valora table and floor lamp features a unique combination of iron and natural fiber construction with a stunning patina finish. Available in two colourways, this lamp is perfect for adding texture and warmth to any space, making it an elegant addition to your home decor.
| Weight | 4.76 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 28.5 × 25 cm |
| Mounting Type | Floor Lamp |
| Physical Colour | Bronze Natural, Gunmetal Black |
| Colour Group | Black, Bronze |
| Watts | 2 x 25W |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 240V |