$254.00
The Corvus table lamp features a sleek iron construction with a satin finish, combining antique brass and dark coffee tones. Its modern, contemporary, and industrial design makes it a stylish and sophisticated lighting piece for any space.
| Weight | 3.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 43 × 23 cm |
| Mounting Type | Table Lamp |
| Physical Colour | Antique Brass |
| Watts | 2 x 25W |
| Colour Group | Brass |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter | 400mm |
| Input Voltage | 240V |