$47.95
The Comet exterior flood light delivers powerful 5000K illumination with an integrated LED design. Available in one or two light options, and with or without a motion sensor, it offers flexible solutions for any outdoor space. With an IP44 rating, it’s perfect for enhancing security and visibility around driveways, entrances, and gardens.
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 14 × 11 cm |
| Mounting Type | Floodlight |
| Physical Colour | Black |
| Watts | 2 x 10W |
| Colour Group | Black |
| Colour Temperature (CCT) | 5000k – Soft Daylight |
| IP Rating | IP44 |
| Diameter | 112mm |
| Beam Angle | 30° |
| Input Voltage | 240V |