$219.00
The Kong Wall Light is a delightful blend of fun and sophistication. Its antique gold hue and polycarbonate construction with a glossy finish exude an intriguingly elegant charm. The design is accentuated by an exposed hanging globe with an adjustable 2 metre cable, adding a playful yet refined touch to any space.
| Weight | 2.63 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27 × 23 cm |
| Mounting Type | Wall Bracket |
| Physical Colour | Gold |
| Watts | 25W |
| Colour Group | Gold |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 240V |