$39.95
The updated Stow Stair Light, available in both round and square designs, features a 3C adjustable colour temperature (3000k, 4000k, 5000k) for versatile indoor lighting. This sleek, energy-efficient fixture integrates a 3-watt LED, offering stylish and practical illumination for stairs and pathways.
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 9 × 6 cm |
| Mounting Type | Wall Bracket |
| Physical Colour | Silver, Titan, White |
| Colour Group | Black, Chrome, White |
| Watts | 3w |
| Colour Temperature (CCT) | 3000k – Warm White, 4000k – Neutral, 5000k – Soft Daylight, Colour Selectable |
| Lumens | 200-240lm |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 240V |