$209.00
Effortlessly stylish, the Cusco range features pendants and batten fix lights in two versatile sizes. Wrapped in natural-toned string with a soft white diffuser, Cusco provides warm, ambient lighting—perfect for relaxed, coastal or contemporary interiors.
| Weight | 2.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 52 × 21 cm |
| Mounting Type | Pendant |
| Physical Colour | Natural Rope White |
| Watts | 3 x 25W |
| Colour Group | White |
| IP Rating | IP20 |
| Cord Length | 2000mm |
| Diameter | 500mm |
| Input Voltage | 240V |