$299.00
Effortlessly stylish, the Cusco range features pendants and batten fix lights in two versatile sizes. Wrapped in natural-toned string with a soft white diffuser, Cusco provides warm, ambient lighting—perfect for relaxed, coastal or contemporary interiors.
| Weight | 4.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 72 × 20 cm |
| Mounting Type | Pendant |
| Physical Colour | Natural Rope White |
| Watts | 3 x 25W |
| Colour Group | White |
| IP Rating | IP20 |
| Cord Length | 2000mm |
| Diameter | 700mm |
| Input Voltage | 240V |