$169.00
The Serene Batten fix offers a touch of glamour, drawing inspiration from classic Art Deco design, featuring a blackened bronze finished round structure with curtains of faceted crystal prisms subtly refract light, evoking the allure of the era. Easily mounts to your existing batten holder.
| Weight | 2.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 20 cm |
| Mounting Type | Batten Fix |
| Physical Colour | Black |
| Watts | 60w |
| Colour Group | Black |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter | 200mm |
| Input Voltage | 240V |