$119.00
The Rotif range blends timeless elegance with modern versatility. Featuring a floor lamp, table lamp, and pendant light, each piece is crafted from iron and topped with a clear glass dome shade. Perfect for indoor spaces, Rotif complements a wide range of interior styles—from classic to contemporary.
| Weight | 1.575 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 21 × 21 cm |
| Mounting Type | Pendant |
| Physical Colour | Brass |
| Watts | 25W |
| Colour Group | Brass |
| IP Rating | IP20 |
| Cord Length | 2000mm |
| Diameter | 160mm |
| Input Voltage | 240V |