$198.00
The Malvern range offers vintage-style indoor lighting, available in a wall light, table and floor lamp, and various sized pendants. Each piece features a durable iron construction with crystal accents and fabric shades, adding a touch of elegance to any space. The unique Antique Silver colour, with a slight gold tinge, enhances the vintage aesthetic, making the Malvern range a perfect blend of classic charm and modern durability.
| Weight | 1.52 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 27 × 31 cm |
| Mounting Type | Wall Bracket |
| Physical Colour | Antique Silver |
| Watts | 2 x 25W |
| Colour Group | Chrome |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 240V |