$329.00
The Mika range features a stylish collection available as a table lamp, floor lamp, and three different sized pendants. Crafted from iron and glass, each piece is designed with a distinctive ribbed detail that seamlessly connects the glass and iron elements. This cohesive design makes the Mika range perfect for creating a unified look throughout any space.
| Weight | 8.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 33 × 26.5 cm |
| Mounting Type | Floor Lamp |
| Physical Colour | Grey |
| Watts | 3 x 25W |
| Colour Group | Grey |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 240V |