$98.00
The Nadira Exterior Wall Light seamlessly merges modern design with traditional allure. Constructed from sleek aluminium and glass, it offers a contemporary twist in classic black and white options, perfect for illuminating outdoor spaces with style.
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 18.5 × 28 cm |
| Mounting Type | Exterior Wall Light |
| Physical Colour | Black, White |
| Colour Group | Black, White |
| Watts | 25W |
| IP Rating | IP43 |
| Input Voltage | 240V |