$169.00
The Capstan Exterior Wall Light combines classic style with a French Provincial flair, crafted from durable aluminium with a distinctive wood-look feature. Available in two sizes, it’s ideal for outdoor settings, adding charm and character while providing reliable illumination.
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 22 × 39 cm |
| Mounting Type | Exterior Wall Light |
| Physical Colour | Black |
| Watts | 25W |
| Colour Group | Black |
| IP Rating | IP43 |
| Input Voltage | 240V |