$219.00
The Noral range offers a cohesive exterior lighting solution, available as a wall light or matching bollard for a seamless look. LED integrated with a warm 3000K colour temperature, it provides inviting illumination while enhancing your outdoor spaces with style and consistency.
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 93 cm |
| Mounting Type | Bollard |
| Physical Colour | Black |
| Watts | 10w |
| Colour Group | Black |
| Colour Temperature (CCT) | 3000k – Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Diameter | 120mm |
| Input Voltage | 240V |