$139.00
The Scape outdoor post light is a sleek and modern garden feature, perfect for illuminating pathways, garden beds and landscaped areas. Available in three colourways – Rust, Verde Green and Black – it blends seamlessly with outdoor surroundings. With an integrated LED (3000k), IP65 rating and low voltage (24V) design, it delivers warm and durable illumination. Supplied with a 100cm cable for installation, the Scape requires a driver (options: C TR060.24V IP68 or C TR200.24V IP68).
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 12 × 57 cm |
| Mounting Type | Post Light |
| Physical Colour | Black, Corten Rusty, Verde Green |
| Colour Group | Black, Corten, Green |
| Watts | 3w |
| Colour Temperature (CCT) | 3000k – Warm White |
| Lumens | 180lm |
| IP Rating | IP65 |
| Cord Length | 1000mm |
| Diameter | 110mm |
| Input Voltage | 24V DC |
| LED | COB |